Apartman ve sitelerde bahçe bakımı ve peyzaj hakkında çeşitli bilgiler araştırıyor ve merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. World of FMS olarak sizlere profesyonel bir destek sunuyoruz. Bu doğrultuda bahçe bakımı ile ilgili detayları hep birlikte inceleyebiliriz.

Bahçe Bakımı Nasıl Yapılır?

Uygun bahçe bakımı; bitkilerinizin, meyvelerinizin ve sebzelerinizin kalitesini ve ömrünü artırır. Bu nedenle bahçe bakımını en iyi şekilde yapmalısınız. Şimdi gelin bahçe bakımı ile ilgili tüm detayları hep birlikte inceleyelim.

 

Bahçe bakımı ve peyzaj alanlarında World of FMS olarak hizmetler sunmaktayız.
Bahçe bakımı ve peyzaj alanlarında World of FMS olarak hizmetler sunmaktayız.

Bitkilerinizin Sağlığını Kontrol Edin

Bahçe bitkilerinizin çürümediklerinden emin olmak için bitkileri sürekli inceleyin. Çünkü enfekte veya hastalıklı bitkiler tüm bahçeye zarar verebilir. Hastalıklı bitkilere rastlarsanız bu bitkileri kontrol altına almalısınız.

Sulamayı Unutmayın

Aşırı sulama; mantar büyümesine, yaprak lekelerine ve sağlıksız bitkilere neden olabilir. Belirli bitki türleriniz için büyüme mevsimi boyunca yalnızca gerektiği kadar su verin. Toprağın aşırı doygunluğa sahip olmaması için sulamalar arasında toprağın kurumasına izin verin. İşin püf noktası, bahçenizi iyi sulanmış halde tutmak ancak ıslatmamak ve yaprakları ıslatmaktan kaçınmaktır.

Toprağınızı İhmal Etmeyin

Toprak zamanla bozulur ve sık sık yenilenmesi gerekir. Yerel bir bahçe merkezinden yeni toprak satın alabilirsiniz. Bu nedenle bahçe toprağınızın kalitesini kontrol ettiğinizden ve gerektiğinde değiştirdiğinizden emin olun. Malç eklemek, bahçenizin toprak nemini korumak için yararlıdır.

Bahçe Aletlerinizi Temizleyin

Bahçe aletleri, bitki hastalıklarını kontrol altına almak ve bakteri veya tehlikeli unsurların bahçenize bulaşmasını önlemek için temizlenmelidir. Diğer bahçe bakımı yöntemlerine ek olarak, temiz araçlar bahçenizin daha uzun süre sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir.

Tesis Bakımı Gerçekleştirin

Bitkilerinizi gerektiği gibi budayın ve ayırın. Budama, büyümeyi kontrol etmek ve daha fazla bitkiye yer açmak için son derece önemlidir.

Yabani Otları Yok Edin

Bu otlar sağlıklı bitkilerinizin köklerini boğabilir, zararlı böcekleri barındırabilir. Yabani otlar, bitkilerinizin kullanabileceği yer ve kaynakları kaplar. Bu nedenle bahçenizden bu otları ayıklamak onu sağlıklı ve büyümeye devam ettirebilir.

Hayvanlardan Koruyun

Otçulların, yaratıkların ve diğer bahçe zararlılarının bitkilerinizi yok etmesini önlemek için bahçe yatağınızın etrafına tel çit gibi bir bariyer kurun. Tel çit, bahçenizi güvenli tutarken aynı zamanda görünür ve güneşe maruz kalmasını sağlar. Geleneksel çitler bazen doğrudan güneş ışığını engelleyebilir. Bu konuda tercih ettiğiniz çit tipine de dikkat etmelisiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir